9.kolo I. ligy v hokeji mužov

01.10.2005 Celý región

HK Lietajúce kone Prešov – HC 05 Banská Bystrica 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)\r\ngóly: Tary – Budaj, Dian
vylúčenia: 3:5 na 2 min, navyše: Velček (Prešov) 10 min za napadnutie hlavy a krku
rozhodovali: Rudý – Korba, Miľovčík
310 divákov

Prvú veľkú príležitosť mali hostia, no Fiľo trafil iba do spojnice bránky. O chvíľu sa ujali vedenia domáci, keď peknú kombinačnú akciu zakončil Vepy. V závere prvej tretiny, pri vylúčení domáceho Velčeka, stačilo hosťom iba 8 sekúnd, aby vyrovnali Budajom. V ďalšom priebehu, v ktorom sa vyskytli šance na oboch stranách, sa diváci dočkali ďalšieho gólu až v poslednej časti. Po chybe Hopkoviča upravil Dian na 1:2 a tento gól sa nakoniec ukázal ako rozhodujúci. V samom závere hrali domáci minútu bez brankára, no okrem šancí dôvod na radosť nemali.

HK Trnava – HKM Humenné 4:3 (2:3, 1:0, 1:0)
góly: 2. , 8. a 29. Polčík, 57. Valentík – 3. Tkáč, 7. Tarageľ, 13. Petrovič
vylúčenia: 6:4
presilovky: 3:2
oslabenia: 0:1
rozhodovali: Demitra – S. Novák, Petráš
236 divákov

Humenčania sa oneskoreným príchodom pripravili o predzápasové rozkorčuľovanie a nastúpili rovno do zápasu. Už v 2. minúte sa domáci strelecky disponovaným Polčíkom ujali vedenia, no hostia dokázali po chybe domácej obrany trestať. V ďalšom priebehu sa hra vyrovnala a na konečných 4:3 upravil Valentík.
(TASR)

HC Kimex VTJ Topoľčany – HK Levice 9:4 (5:2, 1:1, 3:1)
góly: 7. Náhlik, 8. Hurtaj, 12. Šmotlák, 12. Božik, 19. a 45. Lauko, 25. Varga, 49. Bosák, 49. Kabát – 2. Pupák, 17. Scheibenreif, 33. Bartík, 48. Blickling
vylúčenia: 2:4
rozhodovali: Babeliak – Rohoň, Vojtek
461 divákov

HK VTJ Spišská Nová Ves – ŠHK 37 Piešťany 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
góly: 29. L. Novák, 43. Magdoško, 48. Kristián, 59. T. Sax – 3. L. Bartek, 58. Kaláber
vylúčenia: 2:8 na 2 min, navyše: Hrubý (Spišská Nová Ves) 10 min za nešportové správanie
presilovky: 2:0
rozhodovali: Lauff – Sojko, Szabó
926 divákov

VTJ Trebišov – HK 95 Považská Bystrica 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
góly: 13. a 45. Stráňovský, 9. Pohanka, 12. Kiška – 22. Horňák
vylúčenia: 4:5 na 2 min, navyše: Koleda (Považská Bystrica) 10 min za napadnutie hlavy a krku
rozhodovali: Krist – Otrubčák, Šefčík
715 divákov

Dukla Senica – MŠ HK Prievidza 5:6 (2:0, 2:2, 1:3)
góly: 23. a 58. Bendík, 9. Kadraba, 20. Hrtús, 22. Kováč – 25. Lauko, 31. Raček, 53. Dubec, 54. Raček, 57. Maček, 62. Maček
vylúčenia: 7:8 na 2 min, navyše: Themár (Prievidza) 10 min za napadnutie zozadu
presilovky 0:1
rozhodovali: Muller – Goga, Židek